Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
dívky na kole

#GirlPower: 5 věcí, které si tohle léto dopřejte

Máte už na léto plány, nebo konkrétní program necháváte spíš na spontánních rozhodnutích?

Ať tak či tak, připravili jsme pro vás přehled pěti aktivit, které byste si měly letos dopřát a vyzkoušet. Uvidíte, že vás skvěle naladí. Jste zvědavé, co to je? Jdeme na to!

Přečtěte si knihu

A myslíme tím opravdovou knihu, nejen časopis. Na chvíli se odpoutáte od reality, zažijete nečekané příběhy, budete se třeba bát, nebo naopak prožívat romantické chvíle s hlavními hrdiny a hrdinkami. Prostě s knihou zažijete úplně jiné dobrodružství. A jakou knížku zkusit? Co třeba novinku od Ester a Josefíny Terapie sdílením? Je to naprosto ideální knížka na léto a prázdniny, přečtete ji rychle, a ještě se u toho i dost zasmějete. A navíc zjistíte, že v tom nejste samy, a to je super pocit. Prostě oddechovka jak má být.

Oslaďte si život

Kdy jindy si osladit život, než právě v létě? I když samozřejmě, nějaký ten důvod se najde vlastně kdykoliv během roku, ale léto k tomu prostě svádí tak nějak víc J. Zkuste třeba aktuálně probíhající vaflový týden v belgické restauraci Bruxx na Náměstí Míru v Praze. Do neděle 1. července tady můžete ochutnat hned tři druhy této vyhlášené belgické pochoutky. Vybírat můžete mezi bruselskou, tradiční lutyšskou a royal vaflí. Skvělá zpráva na závěr? V pátek, sobotu a neděli si můžete vafle ozdobit přesně podle svých chutí! Mňam!

vafle s ovocem

Relaxujte

Léto a prázdniny jsou nejlepší dobou na to někam vyrazit a chvíli prostě jen tak lenošit. A kde najdete krásné prostředí, dobré jídlo a ještě perfektní péči k tomu? Třeba v tradičním lázeňském městě Mariánské Lázně. Jen si představte ty procházky po lázeňské kolonádě, naslouchání Zpívající fontáně nebo vysedávání na zahrádkách četných kaváren. Prostě nádhera! Samozřejmě doporučujeme i zajít na nějakou tu lázeňskou proceduru, bez toho by to prostě nebylo ono. Co třeba taková minerální koupel v Centrálních lázních, nezní to lákavě?

fotka hotelu

Kde se ubytovat? Zkuste parádní Boutique Hotel SwissHouse Mariánské Lázně, budete ubytování v blízkosti lesů a rašelinišť, krásně se tady o vás postarají a mají tady ty nejlepší postele v celém městě. Vyzkoušejte!

Další informace o Mariánských Lázních najdete ještě na marianske-lazne.info.

Dopřejte si digitální detox

Zkuste se během léta aspoň na jeden den odpojit od svého chytrého telefonu, tabletu a počítače. A hlavně od sociálních sítí. Díky tomu, že nebudete pořád koukat do mobilu, si volno užijete mnohem intenzivněji a tak trochu jinak. Budete se koukat kolem sebe, objevíte nová místa, lidi, budete mít autentičtější zážitky, budete druhým opravdu naslouchat. A možná zjistíte, že čas od času je fajn být jen sám se sebou nebo s těmi nejbližšími a kamarády, aniž by vás od společných chvilek rušilo vibrování mobilu. Za zkoušku to stojí!

Pište si deník

Že na psaní deníků moc nejste? Tak si během léta zkuste vést třeba cestovní deník. Do něj si můžete zaznamenat navštívená místa, doplnit své vzpomínky kresbami, fotkami nebo třeba vstupenkami, jízdenkami či pohledy. V budoucnu se pak budete moct ke svým cestám zpětně vracet, vzpomínat na krásné zážitky, případně třeba poradit kamarádkám, kam zajít, pokud budou vyrážet na stejné místo jako vy. Hlavně ale nic nezapomenete a budete s jistotou vědět, kde mají tu nejlepší zmrzlinu, nejkrásnější zahrádku nebo kde přesně se nachází ta „vaše“ opuštěná pláž. A kdo ví, třeba psaní deníku přijdete na chuť a začnete si vést i ten „normální“ deník.

ZDROJ: https://www.idnes.cz/jenproholky/lifestyle/girlpower-5-veci-ktere-si-tohle-leto-doprejte.A180628_003202_jph-lifestyle_jph1/3