Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English

10 tipů na podniky, kde zažijete romantické rande

Ze svátku sv. Valentýna se dělá zbytečný strašák. Přitom je to jen další příležitost, kdy si můžeme užívat dobrého jídla a pití s někým, koho máme rádi. Jako milovnici romantických amerických filmů mi věřte, že opravdu nemusíte zamlouvat houslové kvarteto. Bohatě stačí, když zajdete na obyčejné rande do hezké restaurace. Nemusí dokonce nabízet ani speciální valentýnské menu. Stačí, aby měla tu správnou atmosféru. Ideální tipy pro každé rande najdete níže.

Café SavoyCafé Savoy

Ať už jste manželé deset let, nebo se snažíte někoho teprve okouzlit, volba Café Savoy na rande je sázka na jistotu. Samotná budova byla postavena v 19. století, a tak uvnitř restaurace dýchá šarm tamní doby, který v prvních minutách hned okouzlí. Jestli chcete opravdu zabodovat, zajděte tam na večeři. K jídlu můžete jednoduše objednat pětichodové menu, které lze párovat s víny, nebo klasicky zvolíte z lístku podle sebe. Mezi vyhlášené patří Tartare Parisian nebo ovocné knedlíky. Extra body Café Savoy přidává také umístění u břehu Vltavy. Romantická procházka noční Prahou bude totiž skvělou tečkou za příjemným večerem.

Sia restaurantasijské knedlíčky

Pokud dáváte přednost asijské kuchyni a metropolitní eleganci, s rezervací v Sia restaurant určitě neuděláte chybu. Mohlo by se zdát, že romantiky tam moc nenajdete, ale během večeří je ve všech třech patrech příjemně šero. Vyhlášenou specialitou je zde pekingská kachna, ale zeptejte se obsluhy na doporučení, protože jídelní lístek je trochu nejasný, obzvlášť pokud se nevyznáte v asijských pokrmech. Byla by tak škoda, kdyby vám něco uniklo. Určitě si ale objednejte i trochu dim sum knedlíčků, ovšem pozor, jsou návykové. A nezapomeňte zkusit i jejich signature koktejly, které mají tematické názvy jako třeba Hedvábná stezka.

Na břehu RhônyNa břehu Rhôny

Na rande do Francie, aniž byste opustili Českou republiku? Jde to! Nádech pravé romantické Francie plné dobrého vína vás omámí v každé pobočce unikátní vinárny Na břehu Rhôny. V Praze existují dokonce už tři, kde můžete degustovat francouzská vína podle libosti, po skleničce, přímo z lednice. Další dvě pobočky jsou trochu speciální. Jedna, Na břehu Rhôny Za rohem, nabízí pouze vína po láhvi, ta dejvická zase plnohodnotný jídelní lístek. Poslední vinný bar je otevřen v Olomouci. Je tak na vás, kde se necháte okouzlit francouzským bohémstvím.

Chateau McelyChateau Mcely

Hledáte opravdu něco výjimečného? Potom zamluvte večeři v restauraci Piano Nobile, která se nachází v luxusním eco-chic resortu Chateau Mcely, necelou hodinu cesty od Prahy. Zde opravdu vědí, jak hýčkat, takže pokud chcete celý zážitek ještě o něco povýšit, rezervujte rovnou pokoj. Pokud sem zavítáte mezi 14. a 17. únorem, můžete se těšit na speciální valentýnské menu, podávat se budou třeba afrodiziakální ústřice. Po celý rok tu jinak nabízí velkou romantiku, a to večeři při 101 svíčkách s osobním číšníkem.

Crème de la Crème – pobočka NárodníCrème de la Crème – pobočka Národní

Zmrzlina je zázračná. Nikdy není příliš brzy ani pozdě si ji dát. To na Národní 23 vědí moc dobře, a proto tu příhodně mají otevřeno až do jedenácti hodin večer každý den. Do zmrzlinového salonu Crème de la Crème na Národní proto můžete zajít jak na dezert, tak na hlavní chod. Nabízejí až čtyřicet příchutí, ze kterých si lze nakombinovat i zmrzlinové poháry se šlehačkou a čokoládou z místního čokovodu. V menu najdete i různé druhy palačinek a plno skvělých zákusků. Interiér pobočky je natolik elegantní, že nebude rušit od vaší romance. Ať už se zmrzlinovou či s vaší drahou polovičkou.

Zlatá Praha Restaurantrestaurace Zlatá Praha

Hezký restauracích s kvalitním jídlem je v Praze vcelku dost. Ale těch, které mají i něco navíc, konkrétně výhled, už je méně. Ano, můžete rezervovat večeři na jedné z restauračních lodí či na Žižkovské věži, ale pokud jste obojí už navštívili nebo chcete být prostě originálnější, tak na rande zajděte do restaurace Zlatá Praha. Nachází se v hotelu InterContinental na konci Pařížské ulice. V rámci valentýnského menu vám tu naservírují vína z Moravy, Chile, ale i Nového Zélandu.

Jam and Co.Jam a Co.

Na romantické rande nemusíte vyloženě ve společenském obleku. Naštěstí existují i podniky, kde se budete cítit romanticky i bez naškrobených ubrusů. Jedním z nich je fusion restaurace Jam and Co. v Krymské ulici. Vaří tady to nejlepší z Asie, v kombinaci s evropskou kuchyní. Určitě si objednejte jedny batátové hranolky s Jam mayo, jelikož mají moc sbližovat (budete se o ně s protějškem prát, jak skvělé jsou).

Entrée RestaurantEntrée Restaurant

O podniku šéfkuchaře Přemka Forejta jste už pravděpodobně slyšeli, ale viděli jste také podobu interiéru? Vyvážená kombinace dřeva, skla a zeleně vypadá, jak čarokrásný les plný divů. S trochou poetiky by se dalo potom říct, že těmi divy jsou jednotlivé chody. Ovšem pozor, bez rezervace si zde pravděpodobně nesednete…

Hemingway Barhemingway bar

Spisovatel Ernest Hemingway byl možná trochu komplikovanou osobností se sklonem k návykovým drogám, ale musí se mu nechat, že měl charisma. Stejné tak je charismatický i pražský bar, který po něm nese jméno. Jestli hledáte, kam zajít na rande po večeři, nebo dokonce místo ní, Hemingway bar může být útulnou a opojnou variantou. Opět je ale třeba myslet na rezervaci.

Anybody Hotelanybody hotel

Pokud hledáte skutečně netradiční zážitek, vydejte se do brněnského hotelu Anybody. Hotel nabízí (zatím) pět pokojů, každý z nich unikátní svým vybavením a ztvárněním, jemuž byl předlohou vždy jeden film z období 60. let minulého století. Můžete se tak převtělit do postav ikonických snímků ze zlaté éry kinematografie a zahrát si svou vlastní verzi Zvětšeniny, Goldfingera či Bláznivého Petříčka. Poslouží vám k tomu funkční rekvizity, audio scénáře namluvené profesionálními herci, kostýmy a další gamifikační prvky.

Romantika ve vlastní režiipár vařící večeři

Malý bonus k našemu výčtu romantických podniků. Pokud se nebojíte utvořit v kuchyni něco sami, není nad domácí jídlo. Ať bude jakékoliv, vždy bude chutnat lépe než luxusní fine dining, protože bude vařeno s láskou. Pokud chcete připravit něco neobvyklého, inspirujte se třeba ve filmech. Například takový hlavní chod boeuf bourguignon podle Julie Child, dezert american pie podle filmu Servírka a koktejl White Russian z Big Lebowski tvoří skvělé menu. Romantiku navíc podtrhnete ještě hudbou, svíčkami a květinami.

ZDROJ:https://spiritmagazin.cz/10-tipu-na-podniky-kde-zazijete-romanticke-rande/