Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
jídlo na stole

Nezapomínejte na Bruxx

Jak na každém rohu pražských ulic vyskakují nové restaurace, bistra a kavárny, mohlo by se zapomenout na stálici naší gastro scény, belgickou restauraci Bruxx. A to by byla škoda!restaurace Bruxx

Bruxx je příjemná restaurace na Náměstí Míru, která je jako jedna z mála zaměřená na belgickou gastronomii. Kromě jiného to znamená ohromující výběr belgických piv, která vám doporučí pivní sommeliér, a výborné dezerty, kterými Belgie proslula.

Co jsme si dali

Výběr jídel v Bruxxu je přesně akorát. Na menu jsou jak lokální speciality (lutyšské koule z mletého masa), tak jídla mezinárodně známá. Opravdu vynikající byl entrecote. Steak z výběrového nízkého roštěnce doplňuje “bramborové pole s houbami”, což je pyré plus pečené brambůrky a houby, ale my jsme si dali stejně jejich vyhlášené hranolky a po zaváhání i omáčku z černého kampotského pepře, která se k jídlu nabízí. Kampotský pepř se pěstuje na jihu kambodže a podle některých je to vůbec nejlepší pepř na světě. Každopádně zajímavá silná omáčka nezvyklé chuti, kterou z něj umějí v Bruxxu připravit, patří ke skvělým momentům, pro které se budeme vracet.

O nic nezaostávalo další skvělé jídlo, slávky Bruxx. Vaří je su s česnekem, karotkou, slaninou, šalotkou, rajčaty, pivem Hoegaarden White, crème fraîche, s hořčicí z Gentu, černým pepřem a petrželovou natí a vzniklé jídlo je jemné a přitom výrazné a plné chuti. Trefa!

Samostatný odstavec si zaslouží obsluhující personál. V době, kdy ve spoustě podniků na place vlají lidé snad milí, ale neznalí problematiky, je skvělé, když vám profík věci kolem jídla a pití vysvětlí, případně poradí, protože věci zkrátka rozumí. Personál Bruxxu je mimořádně ochotný, profesionální a důvěryhodný, a člověk si až tváří v tvář těm lidem uvědomí, oč je pak zážitek z večera lepší.

Piva, která nám k jídlům doporučili, byla zajímavým zpestřením, a vše dotáhly dezerty (belgické pralinky, skvělý brusinkový domácí sorbet). Za chvíli jsme tam zas.

chobotnice na talíři

ZDROJ: https://protisedi.cz/nezapominejte-na-bruxx/