Vyhlášení šéfkuchaři

Jako obvykle bude večer provoněný ájurvédskou kuchyní pod taktovkou Garyho Wrighta. Jeho hostem se tentokrát stane Jiří Štift. Chef, který je spojený s odvážným krokem – se vstupem molekulární kuchyně na tuzemskou kulinární scénu. Štift je bývalý porotce celosvětově známého televizního pořadu MasterChef a současný spolumajitel a šéfkuchař atraktivní restaurace Sia – několikapatrového podniku v asijském duchu. V 17 hodin kulinární mistři společně naservírují předkrm a postupně celé asijské menu v duchu jara.

Jaké bude menu?

Můžete se těšit na na welcome drink, infuzi z černého bezu, červeného rybízu a fenykl, dále na křupavé dosa krekry se čtyřmi druhy čatní, poté následuje chřestová polévka se žlutým hrachem nebo Tom Yam Tofu, jako hlavní chod se bude servírovat letní Ayurvedic bowl nebo vietnamské rýžové nudle Nam Bộ a jako dezert si užijete mrkvovou chalwa či tapiokové perličky. Digestivem se stane osvěžující infuze z fenyklu, jasmínu a růží.

Přírodní psychedelika

Od půl sedmé přijde na scénu muž, který prozkoumává neprošlapané cesty a má rád excentrický přístup k životu. Ekonom, filantrop a renesanční člověk – Václav Dejčmar. Tématem budou přírodní psychedelika. Dejčmar povede přednášku s názvem Ayahuasca – dobro či zlo, která se bude věnovat peruánské „lijáně smrti“ – ayahuasce. Na ni bude tématicky navazovat film Bufo Alvarius – The Underground Secret, který Dejčmar nedávno dokončil. Sekret z pouštní ropuchy Bufo Alvarius je považován za dosud nejsilnější přírodní psychoaktivní substanci. Po filmu, který jistě vyvolá řadu otázek, bude následovat diskuze. Více informací najdete na ayurvedicbreakfast.cz.lžičky s kořením

Setkání s ayurvédským lékařem

O téměř dva týdny dříve si už můžete dát ayurvédskou přípravu s Dr. Dileepem Kumarem, jenž bude hostovat ve studiu Ayurveda Beauty v termínu od 3. do 7.6.2019. V průběhu celého týdne bude Dr. Dileep Kumar poskytovat osobní konzultace včetně ájurvédských procedur vhodných pro Váš konstituční typ. Vzhledem k omezené kapacitě prosíme o včasnou rezervaci emailem na tanja.kovac@ayurvedabeauty.cz nebo telefonicky na číslo 773 577 761. Cena za konzultace je 1.000 Kč.

Od obezity k nespavosti

Dr. Dileep je třetí z generace rodiny uznávaných ájurvédských lékařů. Studoval na Ayurvedic College Thiruvanathapuram a následně na Kerala Ayurvedic and Panchakarma Institute ve Thiruvanathapuramu. Jeho základnou a působištěm je vyhlášená indická klinika Manthra Ayurvedic Clinic v Kerale. Bohaté zkušenosti a 15letou praxi v oboru ájurvédské medicíny předává i v Evropě, přičemž nejčastěji praktikuje v Německu. Ve své praxi se specializuje na obezitu, artritidu, revmatickou artritidu, bolesti kloubů, migrény, psychické stresy, bolesti hlavy, nespavost a očistu těla – především pak na všechny Panchakarma procedury.

Co vás čeká?

Osobní ájurvédské konzultace zahrnují vyplnění podrobného dotazníku, jehož cílem je zmapovat diagnózu klienta s přihlédnutím k jeho konstitučnímu typu, rodinné anamnéze, pacientově zdravotní historii a aktuálnímu fyzickému i psychickému rozpoložení. Následuje osobní rozhovor, základní ájurvédské vyšetření, vyhodnocení situace a návrh léčby tak, aby došlo k nápravě stavu pacienta.  Často je už na základě rozhovoru možné určit podstatu problému. Ájurvédské vyšetření zahrnuje prohlídku jazyka, nehtů a pulsovou diagnózu, která je základním diagnostickým nástrojem v ájurvédské medicíně. Pulsem lze identifikovat klíčové informace o stavu pacienta včetně určeení jedinečné konstituce (dóši), ale i disbalancí těla, mysli a ducha a lokalizace míst, kde se tyto nerovnováhy projevují. Výsledkem pulsové diagnózy je navržení způsobů, jak je uvést zpět do harmonického stavu. Lékař na základě výsledků stanoví individuální plán ve formě doporučení, které obvykle zahrnuje změnu životního stylu, denního režimu, úpravu jídelníčku a doporučení detoxikačních procedur včetně bylinné léčby.  

Ayurveda Beauty, U Nového Suchdola 24, Praha 6 www.ayurvedabeauty.cz 

ZDROJ:https://www.iconiq.cz/ajurvedsky-iconiq-tip-gourmet-vecere-ci-konzultace-s-lekarem/