Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
chlebíčky na prkénku

Together rozšiřuje své aktivity, chystá i vlastní pivovar

Aliance Together se rozrůstá o další koncepty. Hrát si chce nejen s chlebíčky, ale i s knedlíky nebo pivem.

Gastronomická aliance Together

Do níž patří například belgická restaurace Bruxx, Vinohradský Parlament, asijská Sia nebo Cukrář Skála, má v posledních měsících na pilno. V červnu otevřela po zevrubné rekonstrukci bistro Sisters, které na sklonku loňského roku převzala od jeho zakladatelky Hany Michopulu. Nyní projde významnou změnou Vinohradský Parlament. A příští rok přibude i pivovar. Spojujícím znakem všech podniků ze sítě je posouvat známé věci z gastronomie za hranice známého. 

Bistro Sisters

Které se nachází v pražské ulici Dlouhá, se propojilo se sousedním Cukrářem Skálou. Nabízet má tzv. slanou cukrařinu a oproti klasickým chlebíčkům se chce zaměřit na precizní vyváženou chuť v každém soustu na hranatém chlebu. „Nechceme, aby zákazník snědl v jednom soustě šunku a pak jedl už jen chleba s máslem,“ vysvětluje spolumajitel aliance David Petřík. „Jde nám o promyšlenou chuť do nejmenších detailů na několika málo centimetrech čtverečních,“ dodává.

Cílem Sisters je přiblížit chlebíčky všem.

V nabídce jsou chlebíčky pro vegany, vegetariány, ale i milovníky masa. „Při výrobě chlebíčků jsem se často držel české klasiky, co se týká surovin, ale jejich úprava a textura je jiná, než jsou Češi zvyklí. U šunkového chlebíčku je například okurka jako želé, vajíčko je sušené nakládané v soli a šunka nakrájená na kostky, které jsou rozložené po celé délce chlebíčku,“ popisuje Vladimír Čech, šéfkuchař, který do Together přišel z cateringu White Circus.

Akvizicí bistra Sisters si Together také rozšířila svou dosavadní cílovou skupinu. „Sisters jsou pro nás prvním konceptem, který jsme koupili už hotový s již vybudovanou zákaznickou komunitou. Hana Michopulu svými chlebíčky dokázala oslovit maminky s dětmi, hipstery i více ekologicky zaměřené lidi, díky tomu se tak dostáváme i mimo okruh lidí kanceláří či turistů,“ říká David Petřík s tím, že i tak ale zahraniční návštěvníci tvoří nadpoloviční většinu zákazníků, kteří přicházejí z ulice. Kromě konzumace na místě je možné si chlebíčky objednat i přes e-shop. 

Na podzim letošního roku plánuje Together u Sisters další pobočku, a to ve Spálené ulici, kde si bude hrát více s tradičními chlebíčky na bílé vece se saláty. Do budoucna by se měly tyto klasické chlebíčky postupně dostat i do Dlouhé, kde by tak probíhal „souboj chlebíčků“. Vinohradský parlament

Vinohradský Parlament se zaměří na knedlíky

Velké změny čekají po šesti letech od otevření i Vinohradský Parlament, který v létě projde rekonstrukcí. „I nadále zachováme koncept české brasserie, ale chceme posílit roli jídla. Soustředit se budeme více na knedlíky. Obdobně jako u chlebíčků si budeme hrát s knedlíky a ukazovat, že s nimi jde pracovat jinak,“ prozrazuje David Petřík s tím, že pivo Staropramen nahradí na čepu Pilsner Urquell. 

Stejně jako v jiných podnicích i tady budou na novinkách spolupracovat šéfkuchaři z celé sítě. Své know-how zde mohou uplatnit například specialisté na dim sum knedlíčky z restaurace Sia. V Sisters se zase pro změnu objeví chlebíček podle představ Jana Pípala z belgického Bruxxu.cukrárna

Další novinky chystá Together příští rok. V Ruzyni by měl vyrůst její vlastní pivovar. A do budoucna uvažuje také o nové pobočce Cukráře Skála – vedle podniků v Dlouhé a Šporkovském paláci pravděpodobně vznikne nový prostor v obchodním domu Kotva. 

Síť Together se ve své prezentaci spoléhá na propojení se známými jmény české gastronomie – to se jí například vyplatilo při otevírání restaurace Sia, jejíž šéfkuchař Jiří Štift, známý z pořadu MasterChef, má vlastní silnou komunitu fanoušků. Dále komunikuje na sociálních sítích, kde nechává nahlédnout do zákulisí nebo ukazuje degustace připravovaných jídel. A v neposlední řadě využívá nástroje pro oslovení zahraničních turistů – spolupracuje s hotely a cestovními agenturami, ale také s turistickými aplikacemi typu TripAdvisor nebo Yelp. 

ZDROJ:https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/07/together-rozsiruje-sve-aktivity-chysta-i-vlastni-pivovar/?fbclid=IwAR3ILw6qfcns2av2sQmbPNLEhUzZBPzKB_d7gikrKRTw5KxR0FFCis_xoxc