Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
city Beekend

Nejdelší noc v roce! A před ní betlémy, kokedamy, kafe-drinky, rohlíčky a Rybovka

Nejdelší noc v roce! A před ní betlémy, kokedamy, kafe-drinky, rohlíčky a Rybovka

Čeká nás nejkratší den a nejdelší noc v roce. V neděli totiž nastane zimní slunovrat, takže oficiálně začne astronomická zima. Podle předpovědi ale Vánoce nebudou bílé… Nenechte se tím rozladit! Máme pro vás tipy, kde koupit dárky za pět minut dvanáct. Pak by tu bylo nějaké to sváteční naladění do tónů tradiční Rybovky nebo netradiční jízdy vánočním motoráčkem. A taky premiéra nových Star Wars. Tady je náš výběr TOP akcí na poslední adventní víkend v Praze.

P. S.: Dobrým skutkem můžete tentokrát přispět na Dobročinném bazaru na Malé Straně. Kdyby nic jiného, zahřeje vás skvělé jídlo

Kam KDYKOLI o víkendu

Kam pro dárky: Vybírat z nabídky více než 60 českých tvůrců a designérů ty nejkrásnější dárky můžete na MINT marketu. Kromě prodejců je připraven i program pro děti a workshopy.

Designové dárky: Last minut dárky seženete taky od studentů UMPRUMu. Na jejich pop-up tržišti koupíte kosmetiku, porculán, oblečení, šperky a dost možná i svařák. Vstup zdarma.

Vánoční výstava: Víte, co je vrkoč, třezolka nebo polaz? Tak zajděte na výstavu do Betlémské kaple. Kromě připomenutí vánočních zvyků a tradic vás čeká výstava betlémů, ukázky tradičních ozdob a lidová řemesla.

Mladé filmy: Odpočinout si od vánočního shonu můžete na přehlídce filmů mladých filmových talentů. Na programu je 25 filmů ze 17 zemí světa.

Kde založit na víkend už v PÁTEK

Knižní terapie: Posaďte se, dejte si sklenku vína a nechte se inspirovat knižní nabídkou. V Book Therapy vám dokážou vybrat nezapomenutelnou knihu pro všechny vaše blízké.

3× hudba: Zveme na koncert Lenky Dusilové v divadle. Na vánoční besídce v Akropoli vystoupí Pokáč, Hm… nebo Bára Zmeková. A pokud máte radši experimentální muziku, zajděte na Manifesto.

Tvoje kokedama: Pokud jste to náhodou nevěděli, tak kokedama je aktuální módní hit v zahradničení – květina na nitce s krásným mechovým základem. A vy si na workshopu můžete vyrobit vlastní. Poslední volná místa!

Kávové narozky: Kofárna slaví 4. narozeniny. Přijďte na oslavu do nově připravovaného prostoru, kde pro vás budou servírovat speciální drinky a kávové alternativy a čeká vás i hudební zážitek. dívky bruslí na ledě

Kam vyrazit v SOBOTU

Kam na brusle: Pošta už vám dárky nedoručí, tak se na jejich shánění vykašlete a běžte se klouzat. Vždyť zážitek a jeho sdílení s blízkými je ten nejhezčí dárek. Máme pro vás 13 tipů, kde bruslit.

Tradiční trhy: Holešovická tržnice se v pátek a v sobotu promění v nefalšované staročeské Vánoce. Těšit se můžete na ochutnávku tradičních pochutin, jako jsou zelné placky, vánočky i medovina, nákupy ručně vyráběných dárků a nezapomenutelnou atmosféru.

Nové Star Wars: Ve strhujícím závěru stěžejní Ságy Skywalkerů – Star Wars: Vzestup Skywalkera – se zrodí nové legendy a odehraje se konečný boj za svobodu galaxie.

Vánoční motoráček: Užijte si nostalgickou jízdu po romantickém Pražském Semmeringu v čerstvě zrekonstruovaném vozidlu řady 851 přezdívaném „Krokodýl“. Cestu vám zpříjemní čaj či svařené víno, které bude k zakoupení přímo ve vlaku. chlebíčky na stole

Kde si užít NEDĚLI

Rybovka na Letné: Tradiční Rybovu vánoční mši za doprovodu varhan si můžete přijít poslechnout na Letnou. Koncert se uskuteční v altánku u Letenského zámečku. Vstup grátis.

Brunch & DJ: Neomezenou konzumaci pokrmů, ale i piva, vína a nealkoholických nápojů si můžete dopřát v Mama Shelter za 990 Kč na osobu. K jídlu vám zahraje DJ.

Vánoční divadlo: Nevážnou hru o pospolitosti, lásce a vánočním zázraku můžete zhlédnout v Divadle Na Fidlovačce.

Czech Press Photo: Výstava Czech Press Photo 2019 představuje oceněné a další vybrané fotografie 25. ročníku soutěže. Fotky jsou k vidění na Staroměstské radnici až do konce ledna 2020. déšť v Praze

ZDROJ:https://www.citybee.cz/aktuality/1919-20/nejdelsi-noc-v-roce-a-pred-ni-betlemy-kokedamy-kafe-drinky-rohlicky-a-rybovka/