Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
brambory na více způsobů

Kam dřív: 6 nově otevřených podniků

Tentokrát tu máme podniky z nejrůznějších oblastí. Každý je originální svým konceptem i odpovídající atmosférou, kterou prezentuje. Gastronomie se stále rozvíjí a kreativita nápadů nezná mezí i přes dlouhotrvající pandemické překážky, se kterými majitelé podniků bojují. A to je jedině dobře. Nezbývá než je podpořit a podniky postupně navštívit. 

 

Brambora na výsluní

Nová restaurace Brambory, která spadá pod skupinu Together, nabízí pokrmy z brambor, jejichž odrůdy pochází z celého světa. Ale protože jsme v Česku, v nabídce vynikají primárně ty české od lokálních dodavatelů. Cílem bylo po předchozích podnicích vyzdvihnout další opomíjenou a přitom velmi běžnou přílohu a ukázat všechny její možnosti přípravy a profil chutí. Mezi pokrmy najdete jak klasické hranolky, tak například patatas bravas, bramborové tortilly, pečené brambory, brambory v polévce i exotické kombinace s chobotnicí či ceviche. Vše vzniká pod dohledem šéfkuchaře Lukáše Soukupa. Jeho receptury si můžete vychutnat v industriálním prostředí restaurace, jejíž design má na svědomí architekt Václav Červenka.

Koule plná sýru

Tento prostor je vůbec prvním bistrem v Praze, které vyrábí a nabízí malé smažené sýry ve tvaru koule. Smažák, slavný pokrm Čechů, zde zformovali do praktičtějšího tvaru a dodali mu i něco navíc. V jejich nabídce najdete 15 typů malých smažáčků spolu s 9 domácími dipy, které doplňují 2 piva na čepu. Ve večerních hodinách se prostor mění na noční bar, který se kromě dobrého jídla a drinků může pochlubit i světelnými instalacemi od Marka Šilpocha. A jak sami říkají, Bistro & Bar Koule je ztělesněním jedinečného konceptu, který oslavuje nejrůznější druhy sýrů smažených v panko strouhance. Co víc by si Čech mohl přát.

smažený sýr naaranžovaný na prkénku

Zdravé bistro

FUEL je nové fitness bistro se zdravou kuchyní a důrazem na kreativní fusion gastronomii. Do tohoto podniku můžete přijít nejen na zdravé celodenní menu vyrobené z lokálních surovin, ale také si můžete odnést domácí ručně vyráběné produkty místní výroby. Pochutnáte si na zdravých signature koktejlech s nealkoholickými nebo alkoholickými destiláty, na biodynamických vínech a mnoha druzích smoothies. Další zajímavostí je vlastní pražená káva. Celkový dojem už jen doplňuje industriální interiér a designové dekorace. Večer si můžete přijít poslechnout hudební sety různých DJs, které si můžete naladit i sami.

interiér Zdravého bistra

Šest v jednom

Šest čepovaných ležáků na jednom výčepu, to je nový pivní podnik od Ambiente s názvem Pult.  Stojí za ním stejný tým, který byl u zrodu známých Lokálů. „Už dlouho se věnujeme čepování a máme za sebou kus práce. Vrátili jsme do hospod šnyt a dali výčepním chlazenou vanu na půllitry. Nyní v inovacích pokračujeme a otevíráme hospodu, kde se bude čepovat šest českých ležáků najednou,“ popisuje Pult jeho spolumajitel a mistr výčepní Lukáš Svoboda. Šestici piv na výčepu vybrala degustační rada. Piva mají stejnou cenu, skladování, čepování i sklo, rozdíl bude pouze v chuti. Hosté tak mohou experimentovat a ochutnávat jedno po druhém nebo se vracet ke své oblíbené značce. V tuto chvíli Pult čepuje Prazdroj, Budvar, Libertas, Dva kohouty, Proud a Matušku. Ležáky doplní trojice častěji obměňovaných speciálů a láhve s neobvyklými pivními specialitami. K tomu Pult nabídne krájené sušené maso od Amasa, tatarák a další pochoutky vhodné k pivu.

výčep s pivy

Neprobádané pole

Goodlok s jejich nabídkou čerstvých zeleninových a ovocných šťáv, fermentovaných nápojů, kávy a nově i zdravých snídaní otevřelo v prostoru bývalé fary františkánského kláštera v centru Prahy svou provozovnu. Podle zakladatele má pole nealkoholických nápojů stále velký potenciál a v nové provozovně rozšiřují nabídku třeba i o ruské kvasy nebo prvorepublikové shruby. Prostory mají kromě hlavní provozovny i podzemní prostory, kde kvasí octy v sudech, miso, garum a spousta dalších přísad a nápojů pod vedením Erika Cehlára a Dušana Pavelky. „Ačkoli se živíme programováním a prací u počítače, táhne nás to k přírodě. Pár metrů od Goodloku můžeme na terasách manGowebu nad Františkánskou zahradou chovat včely, stáčíme si vlastní med, pracujeme s propolisem, sbíráme různé byliny a hledáme místní ekologické dodavatele surovin,“ dodává zakladatel Pavel Fuchs. Goodlok je otevřený už od ranních hodin a ke svým nápojům tak nabízí i variace snídaní.

interiér Goodlok

Bar v srdci Jeseníků

Barové kořeny majitelů sice najdeme v počátcích známého baru Public Interest, ale nový The Dead Deer Bar se nachází v Šumperku v podhůří Jeseníků, kterými se prostor také nechal z části inspirovat. V útulném interiéru najdeme krom starých knih, masivního dřeva a paroží elegantní bar, za kterým vzniká nabídka zaměřená na whisky, šampaňské a tichá vína. Koktejlové menu, jehož náplň se každé tři měsíce obměňuje, obsahuje jak signature drinky, tak klasiky, které se hostům představují v plné parádě s celou jejich historií. Edukace je totiž v tomto případě pilířem, na kterém podnik staví. Kladou si zde za cíl pozvednout barovou úroveň v kraji a ukázat lidem, že to jde i jinak a že za barovým řemeslem se skrývá mnohem více. To chtějí předvést nejen řízenými degustacemi, ale i detaily, které o profesionálním baru mnohdy rozhodují a barovou atmosféru dotvářejí. Ostatně, přesvědčte se sami. interiér Public Interest

Na břehu Rhôny Magasin v Holešovicích

Známý koncept Na břehu Rhôny se rozrostl o další autentický podnik. Magasin se nachází na adrese Komunardů 35 v pražských Holešovicích v novém multifunkčním domě postaveném podle návrhu architekta Stanislava Fialy. Stejně jako všechny jeho stavby se i tatovyznačuje invencí, originalitou a hravostí. Rhôna Komunardů představuje spojení moderní industriální architektury s francouzským požitkářstvím. Ke konzumaci vybízí lahvovaná vína téměř ze všech oblastí Francie, unikátní stěna k samoobslužnému stáčení, olivy a olivový olej, francouzské sýry a tradiční klobásy, rillettes, paštiky a další delikatesy. Holešovická Rhôna je obchod s degustací, zaměřený primárně na možnost nakoupit víno s delikatesami s sebou, nabízí však i menší posezení jak uvnitř, tak venku.

Na břehu Rhôny Magasin

ZDROJ: https://www.barlife.cz/clanky/kam-driv-6-nove-otevrenych-podniku?fbclid=IwAR39Ew0vm2bpr_qM5Ol6WvDz2nzVZ3gDZPdnSzLVyFwCOrg6Xb-C8kIYK58