Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
cukrárna Povidloň

Na Lipno za koupáním a sladkým. Nová cukrárna Povidloň láká na moderně pojatou tradici

Za jednou z gastronomických novinek můžete vyrazit třeba na Lipno, kde si díky nové cukrárně osladíte život. Nebo do bistra v krásném zámeckém areálu v Rychnově nad Kněžnou. V Praze se budeme za pár dnů moci přenést do Itálie a vítáme také nový úkryt před ruchem velkoměsta v historickém jádru stověžaté metropole.

Povidloň

Jižní Čechy hlásí nový regionální přírůstek. V oblíbené letní lokalitě u lipenské přehrady otevřela v létě cukrárna Povidloň, jejíž název vychází z tradičního šumavského dezertu. Zdejší šéfcukrář Michal Mandys se šest let učil u pražského cukráře Skály a oblíbený zákusek z nadýchaného odpalovaného těsta s tvarohem a povidly povýšil na francouzský éclair.

Povidloň se ale zaměřuje také na zmrzlinu vlastní výroby, užít si zde můžete i klasiky jako punčové řezy, věnečky, kremrole nebo likérové špičky. O chutě je tak dokonale postaráno, oko potěší interiér z dílny ateliéru A8000, který hraje pastelovými tóny a pop-artovými ilustracemi od grafického a designového studia Bechyňský.

dezert s povidly

Družstvo

Ti, kdo znají a zbožňují popupy pořádané uskupením Družstvo, se konečně dočkali. Po delší odmlce je totiž v plánu další akce, která proběhne 22. srpna od 16 hodin na Jungmannově náměstí na střeše bývalé budovy pojišťovny Riunione Adriatica di Sicurtá. Za Družstvem stojí obvyklí podezřelí z českého vinného rybníčku. Například Jan Čulík z táborského Thiru, Marko Jelič z Winegeeku nebo propagátorka naturálních vín Lucie Kohoutová.

Srpnovou akci se rozhodli pojmout jako vzpomínku na léto v Itálii. Poteče tak zejména šumivé frizzante, ale také lehká bílá vína, aromatické macerato a řádně vychlazené vino rosso. Družstvo slibuje ze střechy téměř jadranský rozhled, k tomu kvalitní občerstvení a soundtrack, který návštěvníky teleportuje na dovolenou.

Grounds L4

Na Mosteckou ulici se Pražák jen tak nevydá. Když se vám ale podaří uniknout z řeky valících se turistů do vedlejší Lázeňské, o pár kroků později se vám naskytne milé překvapení. V krásném vnitrobloku barokního paláce se totiž vyloupla nová kavárna pod vedením Reného Královiče – majitele pražírny Rusty Nails, která funguje v první kavárně Grounds v Karlíně.

„Věděli jsme, že je prostor v Lázeňské dlouho volný, takže jsme se dohodli s majitelem. A díky tomu, že na místě už předtím fungovala kavárna, vše bylo rychle hotové. Od rozhodnutí otevřít kavárnu v centru Prahy k jejímu otevření uplynula velmi krátká doba,“ říká Královič. Radost je to veliká, jelikož v lokalitě dlouho chyběl podnik s kvalitní výběrovou kávou.

Bistro Portuše

Rychnov nad Kněžnou láká na návštěvu zámku, který je jednou z největších a nejkrásnějších barokních staveb v Čechách. Prázdniny ještě neskončily, takže pokud se rozhodnete do Královéhradeckého kraje vyrazit na výlet, vězte, že v zámecké kavárně na druhém nádvoří otevřelo novou pobočku vyhlášené bistro Portuše.

„Zámecké prostředí si žádalo speciální menu. Pro naše hosty jsme si připravili nejen výtečné sladké i slané variace lívanců, ale i exkluzivní brunche. Výběr vín nám posvětili odborníci z vinárny Veltlín v Karlíně a pivo zase pochází z nedalekého pivovaru Clock,“ říká Pavlína Brandejsová, zakladatelka bistra Portuše.

Letní osvěžující tip

Barová legenda Jiří George Němec vytvořil pro japonskou střešní restauraci Miru, která se nachází v pražském hotelu Four Seasons. Trojici koktejlů inspirovanou zemí vycházejícího slunce. „Všechny koktejly jsou připraveny s velkým respektem k chutím a jejich kombinacím s hlavními jídly. Jsou navrženy tak, aby dodržovaly moderní mixologické standardy, uznávaly krásu japonské kultury a podtrhly unikátní koncept a lokalitu restaurace Miru,“ říká Němec.

První koktejl Ki No Bi je na bázi stejnojmenného japonského ginu a doprovází ho bezinka a šťáva z kopru a okurky. Dvojce s názvem Yuzu Biru dominuje oblíbený citrus juzu, jelikož je v nápoji zastoupen v podobě saké, čaje a toniku. Poslední drink Miru se nese na sladké notě – Němec v něm spojil švestku, gin, bílé kakao a zelený čaj matcha.

ZDROJ: https://cc.cz/na-lipno-za-koupanim-a-sladkym-nova-cukrarna-povidlon-laka-na-moderne-pojatou-tradici/