Together Bruxx Vinohradský Parlament Potrefená Husa Hybernská Potrefená Husa Pardubice Sia restaurant Brambory Cukrář Skála Sisters Bistro Foodway Catering Výdejna FWC Návštěvnické centrum Staropramen Wevar
Kariéra
Together
English
pozvánka na festival vína

TIPY NA VÍKEND 27. – 28. SRPNA

Praha

Kdo by nezal strahovský stadion, co o něm ale doopravdy víte? Vyražte na víkendovou komentovanou prohlídku stadionu, která je vhodná i pro děti. Prohlídka jednoho z největších stadionů světa odkryje nejen poutavý příběh jeho vzniku, ale nabídne dětem možnost se interaktivní formou dozvědět více o architektuře tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky. Děti se budou moci podívat do prezidentského salonku, prozkoumat tribuny a zamyslet se nad současnou funkcí rozsáhlých prostor.

V sobotu 27. srpna 2022 se tradičně vypraví zvláštní vlak v trase původního rychlíku Otava: Praha-Smíchov – Sušice a zpět. Vlak bude veden „Zamráčenou” 749.146, takže si užijete zvukovou kulisu motoru K6S 310 DR. Ve vlaku bude zajištěn prodej občerstvení (točené pivo, limonáda a něco k zakousnutí).

Přijďte poslední prázdninovou sobotu 27. srpna oslavit do Galerie Harfa konec prázdnin s Festivalem lidových řemesel. Děti se pobaví u historických her nebo v kreativních dílnách, rodiče mohou zároveň v nákupním centru vyřešit školní nákupy. Na střeše nákupního centra si kluci budou moct zahrát na rytíře a malé slečny na princezny. Celá rodina se skvěle pobaví u historických her a soutěží, v kreativních dílnách, při šermířských vystoupeních či ukázkách tradičních lidových řemesel.

Česká MMA organizace I Am Fighter ohlašuje třídílný seriál MMA zápasů v garážích. Proběhne tři pátky po sobě na přelomu srpna a září v garážích Obchodního centra Šestka v Ruzyni. Mezi houževnatými bojovníky uvidíte nejenom české a slovenské amatérské naděje, ale taky známé tváře, jakými jsou Makhmud Muradov, David Kozma, Petr Kníže nebo Martina Jindrová.

Máte už mrazák plný borůvek, které jste si pilně během léta nasbírali, a najednou jste na ně dostali chuť? Jestli se vám nechce sahat do zásob na zimu, vyrazte na borůvkobraní ve Vinohradském Parlamentu. V menu budou nejen různé varianty borůvkových knedlíků, ale i dušená hovězí žebra s marinovanými borůvkami.

Středočeský kraj

Prožijte velkou kouzelnickou cestu kolem světa! Poletíte na výlet letadlem a v každé zemi, kde přistanete, na nás čekají typická a originální kouzla dané země. Děti budou s Pavlem Kožíškem čarovat přímo na jevišti a také se některá kouzla i naučí! Bezva zábava nejen pro děti. Doražte v sobotu do středočeské Líbeznice.

 

Vysočina

Pojďte se vydat po stopách klášterního pokladu na zámek Třebíč. Na děti v zámeckém areálu čeká nejen již zmíněná pátrací hra, ale i další úkoly, soutěže, a to od 14 do 17 hodin. Vstupné je do 60,- a děti do 2 let mají vstupné zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce bohužel nekoná.

Vyražte na večerní prohlídky hradu Kámen, do atmosféry 19. století se návštěvníci přenesou díky krátkým hraným scénkám, ze kterých se dozvědí něco o vzdělávání, módě, trávení volného času nebo stolování našich bohatších předků žijících na panském sídle.

Jihočeský kraj

Milujete paddleboarding? Vyražte na paddleboardingový festival! V Kempu na Novovém Živohošti se můžete zúčastnit dalšího ze závodů, kde můžete závodit nebo si jen udělat pohodový den u vody. Čekají vás závody sprint a long distance, závod vyvrcholí sobotním slavnostním vyhlášením Šampionů Českého poháru v paddleboardingu 2022.

 

Plzeňský kraj

Hračkářství Bambule vás zve na 1. ročník Festivalu Bambule v Plzni, který se bude konat 27. srpna v areálu Škodaland. Přijďte si užít skvělou zábavu s celou rodinou! Těšit se můžete na bohatý hudební i doprovodný program. Na hlavní stage vystoupí populární interpreti, jejichž show si užijí nejen děti, ale i rodiče. Představí se Kája dětem, projekt plný písniček a tanečků pro ty nejmenší. Své nejznámější písničky zazpívá také Karol a Kvído nebo Piggy a Lilly. Těšit se můžete na pěveckého duo Ben&Mateo a chybět samozřejmě nebude ani nejpopulárnější dívčí kapela současnosti – Lollipopz!

 

Karlovarský kraj

Pokud máte rádi vinařské akce, vyražte v neděli do Karlových Varů. Fanouškům dobrého vína se na Hlavní kolonádě představí 18 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

 

Ústecký kraj

Máte rádi akce na hradech a zámcích a zrovna pobýváte v Ústeckém kraji? Vyražte na zámek Stekník, který sice nepatří k těm nejznámějším, ale má toho hodně co nabídnou. Mimo jiné se zapojí do Hradozámecké noci, oblíbeného projektu Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc – a to netradičními večerními a nočními hranými prohlídkami v zámeckých interiérech. Tentokrát se přeneseme do prostředí šlechtických zábav a slavností…

 

Liberecký kraj

Zveme zájemce o varhanní hudbu na každoroční varhanní koncert, který se uskuteční v libereckém kostele Nalezení sv. Kříže. Vstup je volný a vstupné dobrovolné. Na koncertu vystoupí varhaníci Filip Šmerda a Ondřej Smolík spolu s hobojistkou Zuzanou Tipkovou.

 

Královéhradecký kraj

Setkání příznivců skládacích kol Brompton se v letošním roce uskuteční v krásném městě Hradec Králové v rámci akce Hradecký cyklo festival 2022. Součástí setkání bude otevřené Mistrovství ČR a SR a to se zázemím profesionálního klání, kdy je závod vložen před start elitní kategorie Velké ceny Hradce Králové. Těšit se tak můžete na uzavřenou trať, profesionální čipovou časomíru a hlavně na skvělou diváckou kulisu. Během celého odpoledne bude připraven pestrý program v expo zóně závodu, zakončený v podvečerních hodinách koncertem populární kapely.

Další Hradozámecká noc se bude konat na hradu Potštejn. Doražte v sobotu na zámek k netradičním hraným prohlídkám, které vás do historie přenesou divadelníci místní za stylového doprovodu žesťového kvartetu. Prohlídky je třeba předem rezervovat. 

 

Pardubický kraj

V Pardubicích vyražte na prodejní výstavu vín, kde budete mít možnost ochutnat z vinařské produkce z Čech, Moravy i celého světa. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program, jako koncerty Acoustic band nebo HEEBIE JEEBIES.

 

Jihomoravský kraj

Srdečně vás zveme na folklorní setkání se dvěma stovkami krojovaných v areálu telnického Sokola – setkání folklorních souborů z Moravy, Slezska a Slovenska v Telnici. Čeká vás tradiční kroje, lidová muzika, tance a veselá nálada pro všechny, kteří chtějí být u toho. Vstupné je dobrovolné. Na akci si se taktíž ocitnou stánkaři s řemeslnými výrobky jsou vítáni. Podrobný program akce se dozvíte v detailu článku.

Hustopečské vinařské bratrstvo, Hustopečská chasa a Město Hustopeče vás srdečně zvou na Zarážení hory a otevřené sklepy místních vinařů od 14:00 hodin. Každoroční tradiční obřad „Zarážení hory“ spojený s ochutnávkou vín ve vinařských uličkách během otevřených sklepů. Přijďte zarazit horu a oslavit tak začátek vinobraní. Během doprovodného programu se představí soubor Hustopečský Krajcárek, Darebný ženy a Michal Silnica.

Zveme vás na již v pořadí třetí Summer party ve Skull Caffé na České 31 v Brně. Společně si užijeme open air akci plnou hudby, kvalitních dýmek a dobrého pití. Akce se koná za každého počasí. Těšit se můžete i na CBD pivo a také ležáky.

 

Zlínský kraj

Přijďte prožít starobylý vinařský zvyk s názvem „Zarážání hory” spojený s country festivalem. Tento zvyk znamená, že od této chvíle je viniční trať uzavřena pro všechny včetně vinaře. Výjimku měli pouze nemocní a těhotné ženy. Zákaz trval do zahájení sběru hroznů. Můžete se těšit samozřejmě na košt vín. Podrobný program akce najdete v detailu článku.

 

Olomoucký kraj

Prázdniny utekly jako voda, a tak je pomalu načase se s nimi patřičně rozloučit. Jak? No přece dětským odpolednem na zámku v Čechách pod Kosířem! Na děti čeká maňáskové divadélkolukostřelba nebo korálková dílnička. Podobný program najdete v detailu článku.

 

Moravskoslezský kraj

Hořké čekání je u konce. Oblíbená akce Radegast den 2022 proběhne opět v Pivovaru Radegast v Nošovicích. Návštěvníky čeká nový areál vedle pivovaru, bohatá hudební nabídka v čele s kapelami Nazareth (UK), Škwor či Buty, pestrý doprovodný program a kompletní chuťová paleta hořkých piv Radegast. Slavnosti se uskuteční v sobotu 27. srpna 2022 od 11 hodin. Pestrý hudební a pivní program Radegast dne 2022 nabídne zábavu, adrenalinové aktivity a bohatá nabídka jídel, jako jsou steaky, burgery, kýta na ohni, či trhané maso,

ZDROJ: https://www.atlasceska.cz/aktualne/tipy-na-vikend-27-28-srpna-130778